Kronika 2011

undefined

Do nového roku 2011 vstupuje Kotva společně s příbramskými Mohawky a Hvězdou severu společnou akcí v Brdech na hájovně "Na Dědku", dále se upevňuje a rozvíjí spolupráce s "Bobří Stopou" - Sdružením přátel Jaroslava Foglara. Dva oddílové týmy - starší AT Rejnoci a mladší AT Kluci z Kotvy bojují v dlouhodobé hře Jircháře a začátkem února se účastní setkání klubů Bobří stopy v Praze.

O jarních prázdninách jede admiralita společně se staršími skautkami na expedici Roháče 2011 zaměřenou na pokoření sjezdovek v okolí Zuberce a běžkařské výpravy po Roháčích, cestou na Slovensko sbíráme po republice části hesla do hry "Po stopách zvěrokruhu".

Jaro a počátek léta se věnujeme hlavně výpravám do okolní přírody a lesů Geo West Parku, kde na chatě Rolava River trávíme velikonoce a za pomoci Partiga odlovujeme naši první keš s pětkovým, tedy nejobtížnějším terénem. Na Rolava River se pak vracíme ještě jednou v červenci na předtáborovou výpravu. Nezapomíná se ani na vodu, odstupujeme však od přeplněných závodů ČPV a honění se za body a dáváme přednost komornímu sjíždění řek. Užíváme si jarní Čeňkárnu, Úhlavu, Ohři, Lužnici s bratry a sestrami Skautů lesní moudrosti z Tuřan, na podzim pak splouváme Berounku a účastníme se skautského závodu "Po šesti plzeňských tocích".

Letního tábora se účastníme společně s kluby Bobří stopy, po roce se tedy zase vracíme na romantickou loučku v lesích poblíže Brzkova. Táborová hra je pokračování dlouhodobky Jircháře, jednotlivé týmy zavede i do historických částí blízkých měst. Rovnou z tábora vyrážíme na týdenní putování po jižní Moravě a po prázdninách si jedou kormidelnice splnit Orlí pero samoty do překrásných zákoutí Slavkovského lesa, součástí výpravy je i návštěva legendární boudy T.O.Black Condor. Na konci prázdnin pořádáme za výrazné pomoci přátel oddílu v Luftově zahradě event pro děti Tajemství velkého Vonta, v návaznosti na něj je později též publikována stejnojmenná keš.

Přicházejí další nováčkové a družinová činnost se rozbíhá naplno, kromě dlouhodobky na téma osidlování Ameriky s názvem Tisíc mil k Wichkitatu hrajeme též oddílovou celoroční hru "Boj o ostrovy", v níž se zužitkovávají body získané v oddílovém bodování. Na podzim se tradičně vydáváme na výpravu do Karlových Varů na pátrací hru "Klíč k městu Karla IV." a zúčastňujeme se "Velkého klání v uzlování", kde oddílový tým (Píďa, Ilča, Ilič a Tom) vybojoval cenné první místo v hodnocení oddílů, Ilič a Píďa byli ve svých kategoriích také nejlepší.

O podzimních prázdninách podnikáme výpravu do nejvýchodnější oblasti republiky - Gorolie, moravsko-slovensko-polského pomezí. K nezapomenutelným zážitkům určitě patří putování po hřebenech Beskyd s odlovy místních zajímavých keší včetně noční výpravy po historických hraničních kamenech, návštěva mezinárodního eventu "Stroj času", kde jsme se setkali se slovenskými a polskými kačery, a odlov nejvýchodnější a nejstarší kešky v republice založené v červnu 2001. Konec roku trávime opět společně s příbramskými Mohawky v Brdech na hájovně Na Dědku, kde při slavnostním silvestrovském ohni skládá Ilič vlčácký slib.

 

Zápisy z kroniky a fotogalerie 2011