Kronika 2012

undefined

Rok 2012 byl významným mezníkem v historii Kotvy - připomněli jsme si 70. výročí založení oddílu, který vznikl v době nacistické okupace dne 12.2.1942, kdy bratranci Dan (Míla Volín) a Robin založili "Klub Pirátů". V den tohoto výročí jsme se sešli s nejbližšími přáteli z řad bývalých členů oddílu a spřátelených oddílů na klubovně a zavzpomínali při prohlídce malé výstavy dobových fotografií a jiných artefaktů. Večer pak klubovna hostila kamarády z řad plzeňských kačerů na eventu "Kotvácká sedmdesátka", který byl zakončen publikací a odlovem stejnojmenné keše.

Krátce po oslavách odjíždíme na další zimní expedici, tentokráte do Jeseníků. Zde nám zima vynahradila to, o co nás vloni ošidila, a tak můžeme strávit týden v překrásných horách zasypaných spoustami sněhu. Zdejší terén umožnil kromě sjezdového lyžování i několik běžeckých výprav na okolní hřebeny a kopce, a tak si na své přišli i běžkaři. Další velkou akcí je velikonoční výprava - tentokrát jsme se vypravili do kraje Modré hvězdy. Prošmejdili jsme kraj pískovcových skal a navštívili mnnohá místa z legendárních knih o tomto oddíle, ale i tak ještě zbývá mnoho k průzkumu a objevování...

Jaro trávíme na mnohých výpravách, na nichž navštěvujeme dosud neznámá místa a hodně se věnujeme geocachingu, účastníme se kačerské soutěže "Po stopách zvěrokruhu". Samozřejmě nezapomínáme ani na vodácké akce jako je tradiční Čeňkárna a odemykání plzeňských toků. V dubnu se učastníme oslav 100 let skautingu v Čechách, které pro plzeňáky vrcholí setkáním 24.4.2012 na náměstí T. G. Masaryka. V červnu se pak jedeme podívat do Mimoně na závody "Meandry", zatím pouze jako diváci, a pak hned zase zpět do Plzně, kde se podílíme na stavbě stěžně pro celostátní setkání vodních skautů "Navigamus", které jako dárek dostává kešku. Na poslední předtáborou výpravu se vydáváme opět po stopách historie oddílu - cílem je Sedmihoří, kde se u Mezholezského rybníka konal v roce 1969 první tábor Kotva po obnovení Junáka v ČR.

Letní tábor je opět v romantických lesích u Brzkova na Českomoravské vysočině pořádaný Bobří stopou, je vyvrcholením celoroční dlouhodobé hry "Tisíc mil k Wichkitatu", jednotlivé výpravy tentokrát putují Severní Amerikou... Po návratu z tábora zbytek prázdnin rychle utíká a je zde nový školní rok a s ním i další dlouhodobka - tentokrát nás zavede do Himalájí a jmenuje se Dhaulagiri.

Do oddílu se hlási další nováčkové, a tak zcela naplňujeme dvě družiny - Kosatky pod vedením Ilči a Rejnoky pod vedením Pídi. Věkový průměr oddílu se hodně snižuje, ale i předškoláci oddílovou činnost zvládají dobře. Opět se účastníme tradičních závodů a zkoušíme se prosadit i mezi dobrovolnými hasiči na jejich závodě "Nevřeňské bloudění". Celoroční oddílovou činnost pak tradičně zakončujeme na Vanoční oddílovce s nadílkou a programem pro rodiče.

 

Zápisy z kroniky a fotogalerie 2012